روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

مراسم تودیع و معارفه رئیس آموزش و پرورش شهرستان رفسنجان با حضور معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولین شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ما، معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در این مراسم گفت: مدیران کارآمد، اثربخش و جسور و شجاع یکی از الزامات و ساز و کارهاست تا با داشتن توانایی های آنها تحولاتی ایجاد شود و کسانی را برای همسو بودن با اهداف متعالی پرورش دهند. حمیدرضا دعاگویی‌ با بیان اینکه ۱۵۷ شهید دانش آموز در استان کرمان وجود دارد، یادآور شد: شهدا جان‌ خود را در طبق اخلاص گذاشتند و رفتند تا ما امروز در امنیت کامل زندگی کنیم لذا مدیرانی که انتخاب می شوند باید در راستای اهداف شهدا، اهداف نظام و آرمانهای انقلاب گام بردارند.

دعاگویی بیان کرد: تمام هم و غم ما این بود که با وجود ۵۷ هزار دانش آموز در مدارس رفسنجان که ۲۰ هزار از این تعداد در مدارس غیردولتی تحصیل می کنند ، مدیریت بومی انتخاب شود.

وی تصریح کرد: در دوره ای قرار داریم که یک دانش آموز در معرض محیط پر از اطلاعات قرار دارد و مدیر یک دستگاه بایستی متناسب با تغییرات همکاران خود را توانمند سازد تا تربیت و پرورش دانش آموزان در مسیر صحیح قرار گیرد.

دعاگویی افزود: تکلیفی جز اجرای سند تحول بنیادین نداریم و جامعه ای که این سند باید در آن اجرا شود جامعه دیروز نیست ضمن اینکه مباحث گذشته را برای دانش آموزان بیان کنند و تحقق این هدف بسیار بزرگ با برنامه های دیروز امکان پذیر نیست.

وی خاطرنشان کرد: ‌توقع این است که مدیر منصوب با فهم بسیار خوب از سند مسیر خود را در اجرای این سند تنظیم کند و روحیه فردی یعنی افزایش مطالبات و توقعات کارکنان و دانش آموزان را تقویت نماید و این وظیفه بسیار سنگین است و همه توانمندیها برای رسیدن به هدف بر دوش آموزش و پرورش است.

رییس جدید آموزش و پرورش رفسنجان نیز در این مراسم گفت: اگر بخواهیم نتیجه ای بگیریم همه باید کمک کنند، این پست ها ماندنی نیست و در مقابل خدا و وجدان خود و مردم باید پاسخگو باشیم.

حسین تقوی افزود: باید آینده این کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی را که برای به دست آوردنش خون زیادی ریخته شده با تربیت دانش آموزانی که در آینده فعال و متخصص تربیت شوند تضمین شود.

تقوی عنوان کرد: خروجی این تعامل و همفکری باید ارتقاء سطح آموزشی و پرورشی دانش آموزان باشد، نقاط ضعف و کمبودها و نیز نقاط قوت آموزش و پرورش شناسایی خواهیم کرد و برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت برای نیل به اهداف متعالی آموزش و پرورش را د دستور کار قرار می دهیم لذا دست به دست هم دهیم تا یک گام به جلو برداریم.

در این مراسم همچنین، از زحمات مهدی ابوطالبی سرپرست آموزش و پرورش رفسنجان قدردانی شد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی