روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

فرماندار رفسنجان گفت: با اجرای طرح جمع‌آوری متکدیان و کودکان کار شاهد کاهش چشمگیر کودکان کار در سطح شهر هستیم.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجید فصیحی‌هرندی در جمع خبرنگاران با اشاره به تداوم طرح جمع‌آوری متکدیان در این شهرستان اظهار داشت: این طرح هر هفته اجرا می‌شود اما مشکلاتی در بحث نگهداری متکدیان بزرگسال ایرانی داریم.

وی بیان داشت: هر متکدی که در سطح شهر رؤیت شود توسط شهرداری جمع‌آوری می شود و در راستای اجرای طرح با دو گروه مواجه‌ایم یک گروه کودکان کار که همه افغانستانی هستند و گروه دوم متکدیانی که ایرانی هستند، اکثرا غیر بومی‌اند ضمن اینکه متکدی افغانستانی نداریم.

فرماندار رفسنجان در خصوص کودکان کار گفت: کودکان پس از انتقال به محل نگهداری، با خانواده شان تماس گرفته و خانواده‌ها متعهد می‌شوند که دیگر فرزندانشان در خیابان به عنوان کودک کار فعالیتی نداشته باشد و در غیر اینصورت برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.

فصیحی‌هرندی ادامه داد: متکدیان غیربومی به شهرهایشان منتقل و بومی‌هایی که شرایط کمیته امداد یا بهزیستی را داشته باشند زیر پوشش این نهادها قرار می‌گیرند.

وی تأکید کرد: تا زمانی که مردم به متکدیان کمک کنند طرح ما عقیم می‌ماند بنابراین می‌طلبد کمک‌های خود را به خیریه‌ها و نهادهای حمایتی تحویل دهند تا به نیازمند واقعی برسد‌.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی