روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان با اشاره به اپیدمی آنفلوانزا در کشور، از راه‌اندازی بخش قرنطینه آنفلوآنزا در بیمارستان علی‌بن ابیطالب رفسنجان خبر داد.

علی اسماعیلی‌ندیمی در جلسه کمیته سلامت و امنیت غذایی شهرستان رفسنجان با موضوع آنفلوانزا اظهار داشت: آنفلوانزا ویروس وحشی و خطرناکی است که انتظار اینکه موارد مرگ و میر ناشی از آن در کشور بیشتر شود، وجود دارد.

وی بیان کرد: از نظر وضعیت بستری در بیمارستان علی‌بن ابیطالب (ع) مشکلی نداریم و برای بیماران بستری مشکل دارویی هم نداریم.

وی با بیان اینکه بیش از ۹۰ درصد موارد آنفلوآنزا راحت درمان می‌شود و مشکلی ندارند، تصریح کرد: به خانم‌های باردار بیشتر رسیدگی می‌شود چون خطر مرگ و میر بالاست و بیماران مزمن ریوی هم باید پیشگیری کنند چون با عفونت ساده ممکن است از دست بروند.

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان با بیان اینکه در بیمارستان علی‌بن ابیطالب(ع) رفسنجان وضعیت حاد نیست و بخش‌ قرنطینه در خصوص آنفلوانزا راه اندازی شده است، اظهار کرد: ۶۰ مورد در این بیمارستان بستری هستند و تعدادی در آی سی یو هستند و سه مورد نیز در آی سی یو اطفال بستری هستند. ضمن اینکه پیک درگیری آنفلوآنزا اطفال را پشت سر گذاشتیم و در حال حاضر ۱۷ کودک بستری هستند.

وی با بیان اینکه چهار مورد فوتی ناشی از آنفلوآنزا در رفسنجان داشتیم، ابراز داشت: فوت شدگان یک زن باردار 18 ساله تبعه افغانستان و سه خانم ۷۰، ۶۰ و ۵۰ ساله بودند که سابقه بیماری مزمن قلبی ریوی و دیابت داشتند.

مرگ ۴ بیمار مبتلا به آنفلوآنزای نوع A در رفسنجان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: متاسفانه طی دو ماه گذشته ۲۱۰ مورد بستری مشکوک به آنفلوآنزا داشته ایم که تعدادی فوت کرده اند که از این تعداد ۴ مورد مرگ ثابت شده آنفلوآنزا که نوع آن آنفلوآنزای نوع A بوده است.

دکتر احمد جمالی زاده در نشست خبری اظهار کرد: هر ساله با شروع فصل سرد سال با شیوع آنفلوآنزا در کشور مواجه هستیم این ویروس هر یک تا ۴ سال تغییرات جزیی در خود ایجاد می کند که می تواند باعث اپیدمی(همه گیری) شود.

وی افزود: در سال جاری نیز به نظر می آید شاهد اپیدمی و بروز همه گیری بیشتری نسبت به سالیان گذشته باشیم ضمن اینکه بیماران نیازمند به بستری و مرگ و میر نیز رو به افزایش هستند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی