روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

«کتاب چهارخطی» سیدعلی میرافضلی (کند و کاوی در تاریخ رباعی فارسی) به عنوان کتاب سال انتخاب شد.

به همین مناسبت، امروز چهارشنبه طی مراسمی که در تهران برگزار می شود از این نویسنده و پژوهشگر رفسنجانی تجلیل به عمل می آید.

لازم به ذکر است این کتاب همچنین در اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زاهدان برگزار شد به عنوان اثر برگزیده انتخاب گردید.

صالحی در این جشنواره شعر را پیوند دهنده‌ی فرهنگ زبان انقلاب اسلامی بیان کرد و گفت: شعر و شاعری بهترین ابزار برای تبادل افکار، اندیشه‌ها و آرمان‌های والای انقلاب به جوانان وجامعه است.

وی با اشاره به اینکه یک هنرمند و شاعر متعهد نمی‌تواند نسبت به دغدغه‌های مردم جامعه بی تفاوت باشد، افزود: جهانیان ایران را با شعر و شاعران نامدارش می‌شناسند و انقلاب اسلامی هم در قالب شعارهای انقلابی در دل مردم نشست.

عضو هیات علمی چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر و از شعرای برجسته کشور نیز گفت: این دوره از جشنواره شعر فجر جلوه‌های جدیدی مانند بخش ویژه شعر جوان داشت و با انرژی و نشاطی فراتر از دوره‌های قبل برگزار شد.

محمدعلی بهمنی شنبه‌شب در حاشیه مراسم اختتامیه چهاردهمین جشنواره بین المللی شعر فجر در زاهدان در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اظهار داشت: اضافه شدن بخش ویژه شعر جوان موجب شد تا این دوره از جشنواره با نشاط خاص برگزار شود.

وی ادامه داد: رویکرد اصلی در این جشنواره این است که هر سال نگاه تازه ای داشته باشیم که خوشبختانه در این دوره نیز این اتفاق افتاد.

وی به برگزاری این جشنوار در استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و گفت: مردم استان هایی مانند سیستان و بلوچستان که از مرکز و پایتخت فاصله دارند بسیار به داشتن این شرایط و برگزاری رویداهای مهم ملی و بین المللی نیاز دارند.

در پایان هم برگزیدگان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر معرفی شدند.

بنا به اعلام هیات داوران در بخش «درباره شعر» «کتاب چهارخطی» سیدعلی میرافضلی (کند و کاوی در تاریخ رباعی فارسی) به عنوان اثر برگزیده انتخاب شد.

در بخش شعر بزرگسال نیز دو اثر «به رنگ دانوب» سروده واهه آرمن و «را را» سروده پانته‌آ صفایی به صورت مشترک به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند.

همچنین در بخش «شعر کودک و نوجوان» دو اثر «دل تو برد شرط را» سروده فاطمه سالاروند و«مگر لب زیپ دارد» سروده غلامرضا بکتاش شایسته قدردانی شدند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی