روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نشست خبری هیأت رئیسه دانشگاه ولی عصر به مناسبت روز ارتباطات و روابط عمومی عصر شنبه هفته جاری در محل سالن شهید هنری دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان برگزار شد. به گزارش خبرنگار ما دکتر رنجبر عسکری رئیس دانشگاه ولی عصر رفسنجان در این نشست خبری با اشاره به این که روابط عمومی و اصحاب رسانه در هر جامعه نقش کلیدی در انعکاس مسائل و مشکلات و بیان پیشرفت ها و کلیه امور جامعه ایفا می کنند گفت: طبعاً مشکلات متعددی هم در این مسیر وجود دارد اما آن چه مهم است این که این افراد بتوانند نقش خودشان را به نحو احسن انجام دهند.

وی در ادامه با اشاره به این که کرونا اقتصاد جهان را فلج کرده است و برای حل این مشکل جهانی باید همه دست به دست هم دهند گفت: دانشگاه ولی عصر (عج) از اولین روزهای شیوع کرونا وارد میدان شد و با کمک شرکت های مرکز رشد و در اختیار گذاشتن امکانات و بودجه تا جایی که در توانش بود اقداماتی انجام داد از جمله این که با توجه به عدم حضور دانشجویان، مکانی در دانشگاه در اختیار یکی از شرکت های دانش بنیان قرار داد که منجر به تولید ۱۳ هزار لیتر الکل شد. وی افزود: مجموعه ای از شرکت های دانش بنیان دانشگاه کمک کردند که در رفسنجان مشکل کمبود الکل و مواد ضدعفونی کننده نباشد.

رئیس دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان در ادامه به فعالیتهای دانشگاه در حوزه آموزش و پژوهش در ایام کرونا اشاره کرد و گفت: دانشگاه ولی عصر(عج ) رفسنجان یکی از دانشگاههای پیشتاز در زیر ساختهای مناسب آموزش مجازی استان است و از سه سال قبل پیگیر آموزش مجازی بوده و در سالهای اخیر هم سرمایه گذاری مناسبی بالغ بر ۷۰۰ میلیون تومانی در این زمینه انجام داده است.

وی با اشاره به این که بطور آنلاین سه هزار و ۲۰۰ دانشجو بصورت همزمان می توانند از آموزش مجازی دانشگاه استفاده کنند، گفت: ما اوج حضور دانشجویان در کلاس های مجازی را در روز یکشنبه شاهد بودیم که با حضور نزدیک به 2000دانشجو برگزار شد. وی اذعان داشت: مشکل اصلی ما آموزش های عملی و مهارت های آزمایشگاهی است.

رنجبر عسکری در خصوص مهارت افزایی دانشجویان به برگزاری دوره های مختلف مهارتی در رشته های متعدد در دانشگاه اشاره کرد و گفت: مرکز جوار دانشگاهی با همکاری فنی و حرفه ای موفق به برگزاری دوره های مختلف مهارتی و اعطای گواهی معتبر به دانشجویان شده و در این دوره ها بالغ بر شش هزار ساعت نفر در رشته های جوشکاری، کامپیوتر و … آموزش برگزار شده است.

حجت الاسلام جمالی مسئول دفتر نهاد رهبری در دانشگاه ولی عصر نیز در این نشست خبری گفت: سایت آموزش مجازی معارف دانشگاهیان با داشتن ۱۸۵ عنوان درسی و تدریس بهترین اساتید کشوری در مباحث مختلف سیاسی، تاریخی، اعتقادی و… در ایام کرونا فعال شد و شاهد حضور چشمگیر دانشجویان بودیم.

حجت الاسلام جمالی گفت: صندوق خیریه نیکوکاری دانشگاهیان با کمک هیأت رئیسه دانشگاه راه اندازی و کمک های جمع اوری شده به دانشجویان بی بضاعت و کارکنان آسیب دیده از کرونا در دانشگاه اختصاص یافت.

بنا به این گزارش، معاون پژوهش و فناوری این دانشگاه نیز با اشاره به محقق شدن بودجه بخش پژوهش، در سال گذشته، علی‌رغم عدم تخصیص بودجه بیان داشت: با تلاش‌های چندین ساله‌ای که وزارت علوم با دانشگاه ولیعصر (عج ) انجام داده است، موفق شدیم که آزمایشگاه‌های پیشرفته و مرکزی دانشگاه را زیر نظر سامانه آزمایشگاهی شاعا تجهیز کنیم و با تصمیمات خوبی که در معاونت پژوهشی و فن‌آوری دانشگاه گرفته شد، ۵۰ میلیارد ریال بودجه برای تجهیز آزمایشگاه‌های پیشرفته و مرکزی دانشگاه تخصیص پیدا کرد که ۳۰ میلیارد ریال از این بودجه برای تأمین دستگاه‌ها و تجهیز آزمایشگاه‌ها محقق و هزینه شده است.

میردهقان از تحقیقات موفق دو ساله دانشگاه بر روی روغن ولک و تجهیز این روغن برای پسته‌‌کاری خبر داد و با اشاره به این که این موضوع، بازتاب خوبی بین کشاورزان داشته است گفت: تجهیز آزمایشگاه مرکزی جامع به دستگاه‌های به روز در زمینه روغن ولک از برنامه‌های آتی بخش پژوهش خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این، مبلغ قراردادهای پژوهشی با مراکز و شرکت‌های صنعتی شهرستان کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان بود که در سال گذشته با رشد قابل توجهی همراه بود به در افزایش مبلغ قراردادهای ما یک میلیارد و دویست میلیون تومان شد که یک منبع مناسب و خوب برای درآمدزایی دانشگاه است و هم دانشگاه نسل سوم محقق خواهد شد.

آرمند نژاد مسئول روابط بین الملل دانشگاه نیز در این نشست خبری از تحصیل ۵۰ دانشجوی تبعه افغانستانی در این دانشگاه خبر داد و گفت: سال گذشته برای اولین قریب به ۲۰ دانشجوی افغانستانی از کشور افغانستان جذب دانشگاه شد در حالیکه پیش تر دانشجویان افغانستانی مقیم کشور جذب شده است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی