روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

انجام بازرسی از ۱۲۰ دفتر خانه ازدواج در استان کرمانمدیر کل ثبت اسناد و املاک کرمان گفت: طی سال گذشته ۲۱ هزار و ۴۸۱ فقره ازدواج و پنج هزار و ۶۹۶ فقره طلاق در استان کرمان ثبت شد.

علی محمودی به مناسبت هفته قوه قضائیه در جمع اصحاب رسانه بیان داشت: سازمان ثبت یکی از سازمان‌ها و دستگاه‌های حاکمیتی است که وابسته به قوه قضائیه می‌باشد که از اهداف و برنامه‌های آن می‌توان به صدور اسناد مالکیت و کاداستر، اسناد رسمی و اجرای اسناد رسمی اشاره کرد.

وی با اشاره به اسناد صادر شده سند مالکیت کاداستری در استان افزود: در سال گذشته تعداد ۹۴ هزار و ۹۰۷ فقره سند مالکیت کاداستری در استان صادر شده که سه هزار و ۷۳۷ برگ سند مالکیتی تک برگی است که به اراضی دولتی متعلق است.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: از سال ۸۹ تا الان حدود ۷۹۵ هزار جلد اسناد مالکیت کاداستری صادر شده است.

محمودی اظهار داشت: تاکنون ۱۱۴ هزار پرونده تعیین تکلیف تشکیل شده که از این آمار حدود ۹۰ هزار مورد بررسی و تعیین تکلیف قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: صدور اسناد تعیین تکلیف روستاییان که در طرح هادی قرار گرفته نیز از مباحثی است که سازمان ثبت اسناد به آن ورود پیدا کرده ضمن اینکه بحث همکاری بین ثبت و بنیاد مسکن برای صدور اسناد روستاییان اتفاق افتاده و این همکاری ادامه دارد و تعداد زیادی از اسناد روستاییان به ثبت رسیده است.

وی افزود: ۲۰۴ دفتر خانه اسناد رسمی در استان موجود است که ۶۹۹ هزار و ۶۲۳ فقره سند تنظیم شده در این دفاتر طی سال گذشته تنظیم شده همچنین ۱۲۰ دفترخانه ازدواج و ۳۸ دفتر طلاق در استان وجود دارند که ۲۱ هزار و ۴۸۱ مورد واقعه ازدواج و پنج هزار و ۶۹۶ واقعه طلاق را طی سال ۹۸ ثبت نموده‌اند.

محمودی تصریح کرد: طی سال ۹۷ تعداد پنج هزار و ۶۱۰ مورد طلاق و ۲۱ هزار و ۷۲۴ مورد ازدواج در دفاتر رسمی استان کرمان به ثبت رسیده است.

وی گفت: سال گذشته حدود ۸۹ شکایت از دفاتر اسناد رسمی شده و تعداد ۲۶ شکایت از دفاتر ازدواج و شش شکایت هم از دفاتر طلاق شده که مورد بررسی قرار گرفته که پرونده‌هایی که تخلف در آنها محرز بوده به دادگاه انتظامی سر دفتران ارسال شده که برخی از آنان رأی صادر شده و بعضی از پرونده‌ها هم در حال بررسی است.

 

 

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی