روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

فقر مالی مهمترین دلیل ترک تحصیل ۶۶۰۵ دانش‌آموز استان کرمان است ...معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: در سال تحصیلی ۹۸-۹۷، ۶۶۰۵ دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان کرمان شناسایی شده که از این تعداد ۳۴۶ نفر کودک استثنایی بوده است.

"عباس ضیاء" در چهارمین جلسه شورای آموزش و پرورش استان کرمان در سال 99 با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: استان کرمان جزء ۴ استان برتر کشور در جذب نوآموزان پیش‌دبستانی است که در این راستا حدود ۹۲ درصد نوآموزان پیش دبستانی را جذب کرده‌ایم.

وی گستردگی و پراکندگی استان کرمان را یکی از مشکلات سیستم آموزش و پرورش دانست و بیان کرد: در سال گذشته در استان کرمان توانستیم ۵۵ هزار و ۱۳۵ نوآموز پیش دبستانی جذب کنیم. معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان وجود دانش آموزان دیر آموز را یکی دیگر از مشکلات برشمرد و اظهار کرد: یک هزار و ۷۱۲ دانش آموز فاقد شناسنامه را جذب کرده ضمن آنکه ۶ هزار و ۶۰۵ دانش آموز بازمانده از تحصیل نیز در سال تحصیلی 97-98 شناسایی شده که ۳۴۶ نفرآنها کودک استثنایی بوده اند.

ضیاء بیان کرد: بیشترین دانش آموزان بازمانده از تحصیل استان در مناطق محروم رودبار جنوب، ریگان و ... بوده است.

وی اظهار کرد: امسال ۶۱ هزار و ۵۰۰ دانش آموز کلاس اولی در استان کرمان باید وارد مدرسه شوند که درخواست داریم اداره کل ثبت احوال استان، اسامی آنها را در اختیار ما قرار دهند تا پیگیر وضعیت آنها باشیم تا کسی جامانده از تحصیل نباشد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی