روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

بهبود یافتگان کرونا در کرمان ۸۵ واحد پلاسما اهدا کردند - ایرنامدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: بیماران کرونایی بهبود یافته این استان طی ۲ ماه گذشته افزون بر ۸۵ واحد پلاسما اهدا کرده اند.

روح الله میرزائی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به تجربه موفق استفاده از پلاسمای بیماران بهبود یافته کرونا در بهبود بیماران مبتلا افزود: بیماران کرونایی بهبودیافته بعد از گذشت ۲۸ روز از زمان بهبودی می توانند برای اهدای پلاسما به پایگاه های انتقال خون مراجعه کنند.

وی با تاکید بر اینکه اهدای پلاسما توسط افرا بهبود یافته از کرونا باید فرهنگ سازی شود اظهار داشت: افراد بهبود یافته از کرونا برای اهدای پلاسما ضمن در دست داشتن مدرک معتبر ابتلا و بهبود آنها باید ۱۸ تا ۶۵ سال سن داشته باشند.

وی ادامه داد: خانم ها با سابقه بارداری و افراد بهبود یافته با بیماری های زمینه ای مانند هپاتیت نمی توانند پلاسما اهدا کنند.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: تمهیدات بهداشتی سختگیرانه ای در مراکز و پایگاه های خونگیری این سازمان در سراسر استان در نظر گرفته شده و شهروندان به منظور اهدا خون یا پلاسما نگران آلوده بودن محیط نباشند.

وی با اشاره به اینکه کرمان شهر پر مصرف در خون و فرآورده های خونی است، افزود: بیماران تالاسمی که در استان کرمان تعداد زیادی دارند یکی از مصرف کنندگان خون هستند.

وی با اشاره به اینکه استان کرمان جزو معدود استان هایی است که در زمینه پیوند سلول های بنیادی فعال است، تاکید کرد: بیماری هایی همانند سرطان خون نیاز به پیوند سلول بنیادی دارد و این مورد نیز مصرف خون و فرآورده های خونی را افزایش می دهد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی