روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

فرمانده سپاه رفسنجان در نشست خبری هفته بسیج از آغاز اجرای مرحله سوم کمک های مومنانه خبر داد

سرهنگ پساوند در جمع خبرنگاران با تاکید بر اینکه بسیج تهدید را به فرصت تبدیل کرده است، بیان کرد: هر جایی که کشور و انقلاب ما نیاز پیدا کرد، بسیج به عنوان نیروی کارآمدی برای تمام دوران ها اعم از جنگ سخت، جنگ نیمه سخت و جنگ نرم، حضور داشته است.

وی با اشاره به اینکه کلیه اقشار مردم در قالب بسیج محلات، فرهنگیان، دانش آموزان، حقوقدانان، ورزشکاران و هنرمندان و... ساماندهی شده اند، شاخص ترین فعالیت بسیج را ورود در عرصه مبارزه با ویروس کرونا عنوان کرد و ادامه داد: بسیج از اولین ارگان هایی بود در بحث مبارزه با کرونا وارد عمل شد، قرارگاه زیستی در سطح کشور و استان و شهرستان راه اندازی شد و از روز اول در بحث کنترل ورودی و خروجی ، ضدعفونی و گندزدایی معابر شهر و تولید ماسک ورود پیدا کرد.

سرهنگ پساوند افزود: راه اندازی 40 کارگاه تولیدی ماسک و تولید بیش از 500 هزار ماسک، تولید 30 هزار دستکش یکبار مصرف، به کار گیری 15 هزار نفر روز از بسیجیان عضو گروه های جهادی برای و ضدعفونی کردن معابر سرکشی از اصناف و رعایت پروتکل های بهداشتی، کمک به بهداشت در زمینه غربالگری بیماران و تماس با خانواده ها، توصیه به رعایت مسائل بهداشتی و کمک های مومنانه از فعالیت های بسیج در این دوران بوده است.

وی با اشاره به اینکه در پنج ماهه اول امسال توزیع بیست سری جهیزیه توسط حوزهای مقاومت انجام شده است، توضیح داد: با همکاری خیرین جهیزیه برای زوج های نیازمند به ارزش سه میلیارد ریال تهیه و توزیع شد و همچنین در مرحله اول کمک های مومنانه هزار سبد کالای معیشتی بین نیازمندان آسیب دیده از کرونا توزیع شد که این کمک ها جدای از میهمانی بزرگ رفسنجانی ها بود.

وی توزیع کارت هدیه به ارزش سه میلیون ریال و 846 بسته معیشتی به ارزش هر بسته سه میلیون ریال با کمک خیریه ها بین نیازمندان، توزیع 800 پرس غذای گرم، اهدای 1040 بسته لوازم التحریر با کمک کمیته امداد به ارزش تقریبی 13 میلیارد و 492 میلیون ریال را از دیگر فعالیت های بسیج عنوان کرد و گفت: مرحله دوم کمک های مومنانه شامل چند مرحله و مقطع بود؛ هزار کارت هدیه، 4 هزار بسته معیشتی به ارزش هر بسته سه میلیون ریال توزیع شد، مرحله سوم در مقطع دوم 557 کارت هدیه به ارزش هر کدام سه میلیون ریال، و 2598 بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع گردید.

سرهنگ پساوند گفت: مرحله سوم کمک های مومنانه شهرستان بر مشارکت همه آحاد مردم تاکید دارد و 9 کمیته تخصصی در این مرحله دخیل هستند.

وی افزود: کمیته تهیه و توزیع سبد معیشتی طبق روال قبل و کمیته کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد از جمله کمیته هایی هستند که در مرحله سوم کمک های مومنانه فعالیت دارند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رفسنجان همچنین بیان کرد: دو زندانی با رایزنی ها و گرفتن رضایت و یکی هم با تخفیف از شاکی در کمیته آزادسازی که توسط بسیج شکل گرفت، آزاد شدند.

سرهنگ پساوند یادآور شد: مجموعه بسیج پزشکی سپاه ناحیه شهرستان در قالب کمیته بهداشت و درمان در کنار کادر درمان است و طبق فراخوانی که داده شده بیش از 300 داوطلب بسیجی اعم از پزشک، بهیار، پرستار و ... ثبت نام کردند تا کنون 110 نفر از این افراد به کادر درمان معرفی شده اند.

وی تصریح کرد: نقاهتگاه شهدای سلامت در رفسنجان راه اندازی شده است و آماده پذیرش 30 بیمار کرونایی است و این آمادگی را دارد تا 100 بیمار را پذیرش کند.

سرهنگ پساوند از راه اندازی کمیته اشتغال در مرحله سوم کمک های مومنانه خبر داد و گفت: با تفاهم نامه ای که با کمیته امداد امضا شده است به 70 نفر به مبلغ 50 میلیون تومان برای مشاغل خانگی وام اعطا می شود.

وی افزود: کمیته بسیج دانش آموزی و فرهنگیان جهت کمک به دانش آموزان بی بضاعت در تهیه تبلت راه اندازی شده است در این کمیته به دانش آموزان نقاط محروم با رعایت پروتکل های بهداشتی آموزش ارائه می شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج رفسنجان گفت: کمیته ازدواج آسان و تهیه جهیزیه نیز برای نیازمندان با راه اندازی پویش بین کارمندان شهرستان از دیگر فعالیت های ماست و به دنبال این هستیم که از این ظرفیت استفاده شود ضمن اینکه خیریه ها هم در این راستا اعلام همکاری کردند.

وی آغاز کمک های مرحله سوم رزمایش مواسات و کمک های مومنانه در رفسنجان را از ماه ربیع الاول اعلام کرد و گفت این کمک ها تا تا پایان ماه شعبان و عید ادامه دارد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی