روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

بمناسبت هفته پژوهش از یکصد معلم پژوهشگر استان کرمان و برتر کشور، به صورت ویدیو کنفرانس با حضور وزیر آموزش و پرورش تجلیل شد.

تجلیل از یکصد معلم پژوهشگر برتر کشوری در کرمان | خبرگزاری صدا و سیما

به گزارش خبرگزاری صداو سیمای مرکز کرمان، این مراسم به صورت ویدیو کنفرانس در سالن شهید رجایی وزارت آموزش و پرورش برگزار و از یکصد نفر پژوهشگر تجلیل شد.

به گفته اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش، در این مرحله ۶ طرح استانی به مرحله کشوری راه یافته بودند که دکتر افضلی در رتبه ۳ کشوری قرار گرفت. تجلیل از یکصد معلم پژوهشگر برتر کشوری در کرمانی همچنین از کسب رتبه برتر پژوهش بین دستگاه‌های اداری استان توسط آقای افضلی خبر داد. دکتر افضلی با ۲۱ مقاله و طرح پژوهشی برتر حائز این رتبه‌ها شد.

وزیر آموزش و پرورش نیز در این مراسم مجازی، با اشاره به سند چشم‌انداز تحول و تاکید بر رونمایی از این سند، پرسشگری، پژوهشگری و اندیشه ورزی را از رویکرد‌ها و برنامه‌های این تحول دانست و گفت:این تحولات آغاز شده و در آینده هم شتاب بیشتری میگیرد.

دکتر حاجی میرزایی، نگاه خلاقانه و اندیشیدن در باب موضوعات را لازمه پویایی و نشاط و خلق مفاهیم جدید دانست

وی تأکید کرد: معلم نیز در این رویکرد فقط انتقال دهنده مفاهیم نیست، بلکه کمک به توانمند سازی دانش آموزان میکند و قدرت تصمیم گیری و انتخاب و ابزار اندیشیدن را در اختیارشان قرار می‌هد در این سند، محصول معلمها، دانش آموز پرسشگر است.

وزیر از تجهیر ۵۸ پژوهشسرا به منظور پژوهش‌های زیست فناوری و با در نظر گرفتن اعتبارات خاص خبر داد و گفت: برای تجهیز هنرستان‌ها و مدارس کار و دانش نیز برنامه ریزی شده ضمن اینکه، تعداد مراکز پژوهشی از ۳۰۰ به ۶۶۵ پژوهشسرا رشد یافته است.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی