روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

رئیس عملیات مولیبدن، آبگیری کنسانتره و آهک مجتمع مس سرچشمه گفت: تعویض لوله‌های سرریز تیکنرهای ۳و۴ توسط واحد عملیات آبگیری کنسانتره به پایان رسید.

 جلوگیری از آلودگی رودخانه شور، با تعویض لوله‌های سرریز تیکنرهای۳و۴ سرچشمه

مهندس سعید نمازیان با اعلام این خبر بیان کرد: اهمیت خاص این پروژه، رفع مشکل آلودگی آب رودخانه شور و به‌تبع رفع آلودگی محیط پایین‌دست رودخانه است طوری‌که از آلودگی آب رودخانه به انواع مواد شیمیایی مصرفی در تغلیظ جلوگیری شد و شرایط زیست‌محیطی بهبود یافت. وی ادامه داد: همچنین اضافه شدن آب سرریز تیکنرها به لوله باطله، باعث افزایش رقت باطله کارخانه‌های تغلیظ می‌شود که این امر باعث افزایش بازیابی آب در تیکنرهای باطله و کنترل و راهبری بهتر تیکنرها خواهد شد.

رئیس عملیات مولیبدن، آبگیری کنسانتره و آهک مجتمع مس سرچشمه خاطرنشان کرد: هزینه اجرای این طرح مبلغ ۲۳۳ میلیون و ۶۵۰هزار تومان بوده است که با توجه به هزینه هر مترمکعب آب بازیافتی از تصفیه‌خانه بند انحرافی (۴۸۸۰ تومان) و بازیافت ۴۸۰۰ مترمکعب آب در روز، مبلغ ۲۳ میلیون و ۴۲۴هزار تومان صرفه‌جویی شده و ضمنا هزینه این پروژه ظرف ۱۰روز قابل استحصال است. نمازیان در پایان، از همکاری‌ها و تلاش‌های مدیریت امور آب و بازیافت برای تامین آب مورد نیاز در مدت اجرای پروژه و مدیریت نظارت، بخصوص نظارت ساختمانی و مدیریت لیچینگ قدردانی کرد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی