روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

نماینده مردم رفسنجان و انار گفت: گروه‌های جهادی می‌توانند در طرح درختکاری شهید سلیمانی مشارکت داشته باشند.

۳۵۰ هکتار تاغ زار در رفسنجان ایجاد شد - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان |  Mehr News Agency

حجت الاسلام حسین جلالی در جلسه هماهنگی روز درختکاری اظهار داشت: درخت و طبیعت موجب شادابی، سرزندگی و آرامش در زندگی می‌شود و در روایات و دستورات دینی هم به درختکاری سفارش زیادی شده است و نگاه به امر درختکاری در آموزه‌های دینی ما معنوی است.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی افزود: درست است در منطقه کویری زندگی می‌کنیم امّا طبیعت خشک را خودمان درست کردیم زیرا سال‌های قبل در رفسنجان قنات‌های پر آب و سفره‌های آب زیرزمینی زیادی داشتیم‌؛ همچنین درخت‌هایی داشتیم که در روستاها و حتی شهرها سر به فلک کشیده بودند متأسفانه اکنون اکثر قنات‌ها کم آب و خشک شدند و درخت‌ها هم نابود شدند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان رفسنجان نیز در این جلسه گفت: امسال ۳۵۰ هکتار تاغ زار در مسیر رودخانه سفید در حال ایجاد است که این طرح تا ۲۰ روز دیگر به اتمام می‌رسد.

جلال حسن شاهی افزود: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمان ۱۲۰ هکتار درختکاری دیگر هم امسال برای شهرستان رفسنجان تعریف کرده است.

حسن شاهی اظهار کرد: امسال یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان هزینه کردیم تا توانستیم نهال‌های تاغ با ارتفاع ۷۰ سانتی متر را رشد بدهیم و ۹ دوره آبیاری شده‌اند. تأمین آب در این کمبود منابع واقعاً مشکل است لذا تأمین آب و مشارکت مردم جزو مقوله‌های اصلی قضیه باشد تا فضای سبزی که ایجاد می‌شود بتواند پایدار بماند.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی