روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

برگزیدگان مسابقه بزرگ کشوری حفظ قرآن کریم سوره‌های مبارکه «صف» و «جمعه» معرفی شدند.

برگزاری مسابقه کشوری حفظ قرآن با محوریت سوره‌های صف و جمعه

مراسم اختتامیه و قرعه کشی مسابقه بزرگ کشوری حفظ قرآن کریم سوره‌های مبارکه صف و جمعه به همت روابط عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان و هیأت کربلا در تالار خیام دانشگاه ولی عصر (عج) رفسنجان برگزار شد.

مدیر روابط‌عمومی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان در این مراسم اظهار کرد: اولین دوره مسابقه با ۳ هزار و ۱۰۰ نفر شرکت‌کننده در خصوص حفظ سوره یاسین برگزار شد که در شهرستان‌های رفسنجان، انار، سرچشمه و پاریز بود و یک دوره هم مخصوص دانش‌آموزان شهرستان رفسنجان برگزار شد.

روح الله ابوالهادی ادامه داد: دوره دوم با سوره‌های حشر و حجرات در سال ۹۷ برگزار شد و هر فصل یک بار این مسابقات برگزار می‌شد، سوره‌های واقعه و مزمل موضوع دوره سوم بود و دوره بعدی حفظ نهج البلاغه بود که با ۸ هزار و۲۰۰ شرکت‌کننده برگزار شد.

وی از برگزاری پنجمین دوره این مسابقات با حضور شرکت‌کنندگان بالای ۵۰۰ نفر، برگزاری ششمین دوره با ۶۷۱ شرکت‌کننده و هفتمین دوره در خصوص حفظ سوره مبارکه نور با حضور ۶۲۴ شرکت‌کننده خبر داد و گفت: هشتمین دوره این مسابقات در زمینه حفظ سوره احزاب بود و آخرین دوره هم به صورت مجازی به حفظ سوره «صف و جمعه» اختصاص داشت.

مدیر روابط‌عمومی و خدمات اجتماعی مجتمع مس سرچشمه رفسنجان تصریح کرد: بعد از برگزاری مسابقه هشتم، هیأت کربلا رفسنجان پیشنهادی دادند که این مسابقه را با توجه به اینکه مجازی برگزار می‌شود، با همکاری هیأت کربلا به‌صورت کشوری برگزار شود و ما استقبال کردیم.

وی عنوان کرد: در این دوره از ۳۱ استان کشور شرکت‌کننده داشتیم که استان‌های کرمان، اصفهان، تهران، فارس، خراسان رضوی، قم به ترتیب بیشترین شرکت‌کنندگان را داشتند. بیشترین شرکت‌کنندگان استان کرمان نیز شهرستان‌های رفسنجان، کرمان سیرجان، بافت، زرند، شهربابک، بم بودند. به گفته وی تعداد ثبت‌نام کننده دوره نهم ۹ هزار و ۴۹۶ نفر بود که ۸ هزار و ۲۴۵ نفر شرکت کردند.

ابوالهادی با اشاره به اینکه ۵ هزار و ۶۴۲ نفر بالای ۷۰ درصد پاسخ صحیح دادند، عنوان کرد: ۳۲۱ نفر ۱۰۰ درصد پاسخ صحیح داد و تعداد ۶۶۹ نفر دارای یک اشتباه و ۷۴۶ نفر دو اشتباه داشتند که به قید قرعه هدایایی به این افراد تقدیم می‌شود.

در این مراسم با انجام قرعه کشی، ساجده اسدی از مشهد مقدس برنده جایزه ده میلیون تومانی، زهره نوری دهنوی از اصفهان برنده جایزه شش میلیون تومانی و زهرا رضوی شریف آبادی از رفسنجان برنده جایزه چهار میلیون تومانی سه برنده خوش شانس اول تا سوم شدند.

همچنین به امین نایبی ۷ ساله از بیرجند برنده حافظ چهارساله به عنوان جوان‌ترین شرکت کننده و علی صابری مقدم ۸۳ ساله از شهر رفسنجان به عنوان مسن‌ترین شرکت کننده هدیه ۵۰۰ هزار تومانی اهدا شد. ضمن اینکه اسامی ۸۰ جایزه ۵ میلیون ریالی نیز با قرعه کشی مشخص شد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی