روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

اوقات شرعی

7 October 2022
جمعه 15 مهر 1401
11 ربیع‌الاول 1444

حال خوب این روزهای ورزش رفسنجان را بعد از آقایان فوتبالیست تیم صنعت مس که جام قهرمانی لیگ یک را بالای سر بردند، بانوان فوتسالیست کامل کردند.

بانوان تیم فوتسال صنعت مس رفسنجان که در فصل پیش، تا یک قدمی جام قهرمانی رفته اما دست خالی برگشته بودند امسال نگذاشتند جام از دستشان بپرد.

در دور رفت فینال لیگ برتر فوتسال کشور، بانوان صنعت مس با نتیجه دو بر صفر و با گل های مهسا کمالی و هما آقایی میزبان خود سایپای تهران را شکست دادند تا همه چیز برای یک جشن قهرمانی در خانه بیش از پیش مهیا باشد.

شاگردان عاطفه رضایی، در دور برگشت نیز در سالن پیام نور رفسنجان یک بار دیگر در مقابل سایپا قرار گرفتند و موفق شدند با یک گل مهسا کمالی و هت تریک شماره 8 خود، سحر زمانی و با نتیجه چهار بر صفر رقیب خود را از پیش رو بردارند و قهرمانی این دوره از مسابقات را از آن خود کنند.

جشن قهرمانی بانوان مس رفسنجان نیز پس از پایان بازی با حضور مدیر عامل باشگاه، رئیس هیئت فوتبال و جمعی از دیگر مسئولان برگزار شد.

کم کم داریم به قهرمانی عادت می کنیم

ستاره های کویری رفسنجان در آسمانی به وسعت ایران همچون ستاره های قطبی خوش درخشیدند و نام رفسنجان- دیار فاتحان اروند- را برای چندمین بار در جای جای ایران طنین انداز کردند.

در روزهای آرام و یکنواخت شهر که هر کس سرگرم کارهای خودش بود و مردم با مشکلاتی که در سایه ویروس کووید 19 بر سرشان آمده بود دست و پنجه نرم می کردند زمزمه هایی از گوشه و کنار شهر به گوش می رسید.

زمزمه هایی که حاکی از درخشش تیم مس رفسنجان در لیگ دسته اول بود و چندین هفته تداوم صدر نشینی نوید بخش این ایام بود و تنها یک برد تا صعود به لیگ برتر فاصله داشتند. این اتفاقی بزرگ در شهری کوچک مثل رفسنجان بود که پس از سال ها چشم انتظاری در تحقق بود و تیم دست پرورده اش راهی لیگ برتر می شد. زمزمه ها تبدیل به هیاهو شد، همه جای شهر صحبت از پسران فوتبال رفسنجان بود که گل کاشته بودند، لاله های نارنجی در بازی حساس مقابل نود ارومیه با نتیجه یک بر صفر صعودشان را حتمی کردند و قلب یک شهر دوباره به تپش افتاد. مردم غرق در شادی به استقبال دلاور مردان تیم فوتبال مس رفسنجان رفتند که در کنار این صعود مُهر قهرمانی را هم پای پرونده لیگ دسته اول زده بودند و در بازی آخر از لیگ دسته اول، جام قهرمانی را برای اولین بار لمس و آن را پیشکش مردم دیار فاتحان اروند کردند.

شور و هیجان در شهر کوچک رفسنجان وصف ناپذیر بود. محمد ربیعی دلاور مردی با شعار «من باور دارم» تیمش را به قله ی قهرمانی رساند و مسافر لیگ برتر شد و توانست نام رفسنجان را در لیگ بیستم حک کند. در آن همه هیاهو که همه از مردم تا مسئولین را به شور و شادی دعوت کرده بود و شهر در پوست خود نمی گنجید فریادهایی دیگر، گوش ایران را نواخت. فریادهایی از رنگ دختران رفسنجان و از جنس بانوان پرتلاش.

این فریادها اما حکایت از داستانی دیگر داشت. داستان قهرمانی دخترانمان در فوتسال لیگ برتر. شادی در رفسنجان تفریق نمی شد بلکه ثانیه به ثانیه بر آن افزوده می شد، دختران فوتسال رفسنجان در لیگ برتر حریفشان را یکی پس از دیگری به زانو در آورده بودند و فقط یک پله تا قهرمانی فاصله داشتند حریف تهرانی شان را در زمین خودشان میخکوب کردند و تنها بازی برگشت، سرنوشت شاگردان عاطفه رضایی را مشخص می کرد.

با فاصله یک هفته بعد از قهرمانی تیم فوتبال مس رفسنجان، دختران فوتسال هم قرار بود جام قهرمانی لیگ برتر را به خانه ی خودشان بیاورند. باز هم شهر از تپش ایستاده بود و مردم دل توی دلشان نبود تا دومین قرمانی را هم جشن بگیرند و این سیمرغ شکست ناپذیر دست پرورده عاطفه رضایی آن چنان طوفانی به پا کرد که حریف تهرانی توان راه رفتن پیدا نکرد و با یک نتیجه عالی چهار بر صفر مغلوب شد و قهرمانی لیگ برتر فوتسال به بانوان مس رسید و برای دومین بار نام رفسنجان در سرای ایران با اقتدار و صلابت به گوش همگان رسید تا بدانند رفسنجان دیار فاتحان اروند فرزندانی پر استعداد و توانمند دارد که نامشان در بین ستاره های ایرانی می درخشد. دختران فوتبال رفسنجان اثبات کردند که تلاش و پشتکار و همچنین استعداد هم می تواند از جنس مردان توانمند باشد و هم از جنس دخترانی چون مروارید که ادامه دهنده راه فاتحان اروند باشند.

اما آنچه که مهم است آیا همانطور که فرزندانمان شادی و شور را برایمان به ارمغان آوردند مسئولان و ارگان ها نیز این تلاش ها و سخت کوشی ها را پاسخ می دهند و جبران می کنند؟ آیا همچنان حمایت هایشان تداوم پیدا می کند؟ از این دو تیم پر افتخار رفسنجانی که جواز حضور در آسیا می گیرند و پسرانی که راهی لیگ برتر کشور شدند و نامشان در بین بهترین و بزرگترین تیم های کشور می درخشد. یا این طعم دل انگیز قهرمانی قرار است به زودی از سرشان برود و آن ها را در نیمه ی حساس راه تنها بگذارند و به امان خدا رهایشان کند.

بسیار هستند تیم هایی که به دلیل حمایت نشدن ها از لیگ برتر سقوط کردند و همچنان در حال سقوط به لیگ های پایین تر هستند و کسی پیدا نمی شود تا دستشان را بگیرد و دوباره آنها را به نقطه اوج برساند. خدا نکند اتفاق بر سر تیم مس رفسنجان هم خراب شود. تنها نباید به شادی آفرینی های فوتبال پسران و فوتسال دختران مس رفسنجان نگاه خیره کننده داشته باشیم، اکنون که تیم فوتبال مس رفسنجان به لیگ برتر راه پیدا کرده است باید بدانیم که در آبادانی شهر نیز بسیار موثر خواهد بود و به رفسنجان نگاهی دیگر می شود. توجه به نوجوانان دوچندان خواهد شد، همچنین به ورزشکاران نیز نگاهی دیگر می شود. با راهیابی فوتبال مس رفسنجان به لیگ برتر تیم های بزرگ کشور برای مسابقات عازم رفسنجان می شوند جلوه های بصری شهر باید مرمت شود، زیر ساخت های شهری، هتل های شهر، ورودی ها باید بازسازی شوند تا چهره ای زیبا به نمایش گذاشته شود.

این امور باعث اشتغال زایی نیز خواهد شد، خرید بازیکنان و مربی برای تیم مس و همچنین ورود بازیکنان و مربیان بزرگ به شهر رفسنجان به عنوان میهمان باعث رونق بازار به ویژه بازار سوغات از جمله طلای سبز(پسته) می شود. در بازی های بزرگ مس رفسنجان که با تیم هایی همچون استقلال و پرسپولیس پا به میدان می گذارد جاذبه های گردشگری شهر را به کشور و رفسنجان را به دنیا معرفی خواهد کرد و در نهایت ورزشگاه شهدای مس رفسنجان پس از سالها افتتاح خواهد شد.

امیدواریم که مسئولین از تیم های فوتبال پسران و فوتسال دختران مس رفسنجان حمایت کنند و در نیمه های راه شارژر حمایتشان اتصالی نکند و تیم فوتبال مس همچنان در لیگ برتر باقی بماند و شاهد درخشش مردان رفسنجان باشیم.

الهه محمدی نژاد

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی