روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

اوقات شرعی

23 May 2019
پنجشنبه 2 خرداد 1398
18 رمضان 1440

دومین سالگرد ارتحال حجت‌الاسلام شیخ‌عباس پورمحمدی یار دیرین امام (ره) و رهبری در مسجد امام خمینی(ره) برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمدباقر فرزانه در این مراسم با گرامیداشت سالگرد ارتحال این عالم مجاهد علم، قدرت و عدالت را سه نکته مهم مکتب تشیع برشمرد و اضافه کرد: شاخصه اسلام علوی و عاشورایی این است که حد مومن بودن استکبارستیزی است اسلام و تشیع با استکبار ناسازگار است و نمی‌تواند در برابر او بی‌تفاوت باشد و نمی‌تواند مذاکره کند و نمی‌تواند در کنار او باشد .

فرزانه با بیان اینکه استکبارستیزی در اسلام ناب یک باید است، تشریح کرد: شاخصه دیگر اسلام علوی اسلامی است که می‌گوید در همه تلاش‌های مادی و حیاتی انسان باید معنویت حاکم باشد اخلاق اسلامی و یاد خدا باید در تمام فعالیت‌های ما باید حاکم باشد در نظام جمهوری کار سیاسی بدون اخلاق نمی‌توان انجام داد همچنین کار اقتصادی و..بدون اخلاق نمی‌توان انجام داد. آن فرد سیاسی که به قدرت رسیده و همه تلاشش این است که قدرت را حفظ کند اخلاق در او نیست. مدیر حوزه‌های علمیه مشهد مقدس خاطرنشان کرد: کسی که به قدرت رسید باید در گسترش معروف و ریشه‌کن کردن منکر و اخلاق و معنویت تلاش کند.

فرزانه در ادامه با برشمردن ویژگی های حجت الاسلام پورمحمدی، افزود: در چندین سالی که با مرحوم پورمحمدی ارتباط داشتم تلاش وی را برای حکومت اسلامی می دیدم شبانه روزی بود، ارتباط و صمیمیت او با مردم را می دیدم بهت زده می شدم.

وی بیان کرد: بیش از آنچه در صحبت به شما عرض کنم خودم از این مرد زاهد مجاهد استفاده می کردم، مرحوم پورمحمدی در زمان ریاست جمهوری مقام معظم رهبری گفته بودند رهبری به جایی خواهد رسید که قابل تصور نیست لذا درک مرحوم پورمحمدی خیلی بالا بود.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی