روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

اوقات شرعی

7 October 2022
جمعه 15 مهر 1401
11 ربیع‌الاول 1444

گزارش: حسین میرزااسدی

در آخرین روز از مهر ماه، خبرنگاران و اصحاب رسانه در رفسنجان در قالب یک تور رسانه ای، از پروژه های شهری رفسنجان بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار ما، در این برنامه 4 ساعته، از پروژه های ترمیم آسفالت خیابان مصطفی خمینی(ره)، پارک معراج، پارک وحدت، پارک شهید ابولی، پارک شهید روشن، خیابان موقوفه حاج باقر، احداث بزرگراه قدس، بلوار شهید کشاورزی، خیابان مصلا، پیاده رو سازی خیابان مطهری، آبنمای پل فجر، آسفالت بلوار پسته، بهسازی و پروژه زیرگذر بزرگراه خلیج فارس، گذرگاه فرهنگی بلوار امام علی(ع)، پروژه میدان محمد رسول الله(ص)، احداث بلوار کوثر، بهسازی میدان علی ابن ابیطالب(ع) و رفوژ خیابان امام خمینی(ره) بازدید شد و برای هر کدام از پروژه ها معاونین شهرداری به بیان توضیحات به خبرنگاران پرداختند.

ترمیم آسفالت خیابان مصطفی خمینی(ره) نخستین پروژه ای بود که مورد بازدید قرار گرفت. معاون فنی و عمرانی شهرداری رفسنجان درباره پروژه آسفالت خیابان مصطفی خمینی گفت: این پروژه به مساحت 25000 مترمربع در دو لاین رفت و برگشت انجام شده و جدول گذاری رفوژ وسط بوده که هر دو طرف عوض شده است.

محمدعارف پوراسدالهی افزود: مجموعاً 4 هزار متر رفت و برگشت جدول گذاری انجام شده و پیاده رو سازی هر دو طرف خیابان با عرض 4 متر در حال انجام است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری رفسنجان در بازدید از روند احداث پارک معراج اظهار داشت: پارک معراج حدود 12000 مترمربع مساحت دارد که از این میزان 5000 مترمربع سنگفرش و حدود 7000 مترمربع فضای سبز دارد و حدود 9000 متر نیز جدولگذاری شده است. این پروژه با هزینه 650 میلیون تومان از اواسط مرداد ماه آغاز شده و تا دو ماه آینده به بهره برداری می رسد. بخشی از پروژه فضای بازی و ورزشی است و محوطه پیاده روی هم دارد که جمعیت خیابان معراج و اطراف آن را پوشش می دهد.

پوراسدالهی در خصوص جداسازی آب فضای سبز از آب شرب بیان داشت: در راستای جداسازی آب فضای سبز از آب شرب شهرداری رفسنجان کار ساخت 3 مخزن را در دستور کار دارد که این مخازن در میادین امام خمینی(ره) و امام حسین(ع) و پارک وحدت قرار دارند که مخزن میدان امام خمینی(ره) با 2500 مترمربع خاکبرداری و 300 مترمکعب بتون ریزی و 400 میلیون تومان هزینه با ذخیره سازی 500 مترمکعب نیز هزینه در حال اجرا است.

احداث پارکهای محله ای در رفسنجان

مدیرعامل سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رفسنجان نیز گفت: در بودجه امسال ساخت 22 پارک محله ای در دستور کار شهرداری قرار دارد که سعی بر این است که این پارکها در جاهایی که کمبود فضای سبز و پارک احساس می شود احداث شوند.

محمد ابوطالبی افزود: در فضای سبز دو برنامه را داریم که یکی استفاده از گونه های کم آب و سازگار و دیگری استفاده از گونه های دائمی به جای گلهای فصلی می باشد.

وی گفت: شهرک جهاد، شهرک یادگار امام، کریم آباد، اسماعیل آباد، خیابان قیام، مدرس شمالی، دکتر حسابی و خیابان معراج از جمله مکانهایی است که این پارکها در آن احداث می شوند

ابوطالبی ابراز کرد: حدود 30 درصد از آبیاری پارکهای شهر با آب شرب انجام می شود و در طرحی که در حال انجام داریم در کل شهر مخازنی احداث خواهد شد که طبق برنامه زمان بندی جداسازی آب شرب از فضای سبز انجام می شود که 3 مخزن آب امسال احداث می شود.

وی توضیح داد: انتظار داریم ظرف یکی دو سال آینده به طور 100 درصد از آب شرب در فضای سبز شهری رفسنجان استفاده نشود.

مدیرعامل سیما، منظر و فضای سبز شهرداری رفسنجان همچنین اظهار کرد: در حال حاضر 52 پارک در شهر رفسنجان وجود دارد و مساحت کل فضای سبز شهری رفسنجان 300 هکتار می باشد.

ابوطالبی با بیان اینکه هم اکنون سرانه فضای سبز در شهر رفسنجان 39/18 است، خاطرنشان کرد: با در نظر گرفتن پارک جنگلی 300 هکتاری در حاشیه جاده یزد، سرانه فضای سبز شهر به بالای 25 متر خواهد رسید.

خیابان موقوفه حاج باقر سومین پروژه مورد بازدید بود. مدیرعامل سازمان عمران شهرداری رفسنجان در این خصوص گفت: خیابان موقوفه حاج باقر به متراژ 7000 مترمربع آسفالت شده و راستگرد میدان دولت نیز با متراژ 1400 مترمربع آسفالت و به بهره برداری رسیده است.

مدیر دفتر اجرایی معاونت فنی عمرانی شهرداری رفسنجان در بازدید اصحاب رسانه از پارک محله ای شهید ابولی گفت: پارک محله ای شهید ابولی 1500 مترمربع مساحت دارد که 1300 مترمربع آن را سنگفرش و مابقی را فضای سبز تشکیل می دهد.

امین حسینی ادامه داد: حدود 150 متر در این پارک جدولگذاری و حدود 200 میلیون تومان برای احداث آن هزینه شده است که در حال اتمام عملیات عمرانی آن هستیم و بزودی به بهره برداری می رسد.

بزرگراه قدس در رفسنجان کلید خورد

خبرنگاران در ادامه از بزرگراه در دست ساخت قدس بازدید کردند. معاون فنی و عمرانی شهرداری رفسنجان در این بازدید گفت: کار تملک زمینهای در مسیر بزرگراه قدس در رفسنجان آغاز شده است چرا که در مسیر بزرگراه قدس یکسری املاک وجود دارد که باید خریداری شوند.

پوراسدالهی افزود: بزرگراه قدس از میدان شهید امینی آغاز و به بلوار شهید کشاورزی ختم می شود که کار تملک زمینهای آن آغاز شده است.

وی بیان کرد: در مسیر بزرگراه قدس یکسری املاک وجود دارد که باید خریداری شوند لذا اطلاع رسانی کردیم تا اهالی محله برای فروش املاک خود در این مسیر با ما همکاری کنند.

احداث خیابان مصلا

مدیر دفتر اجرایی معاونت فنی عمرانی شهرداری رفسنجان در بازدید خبرنگاران از روند عملیات جدولگذاری بلوار شهید کشاورزی توضیح داد: عملیات جدولگذاری و رفوژ وسط خیابان شهید کشاورزی به طول 1500 متر انجام شده و عملیات جدولگذاری لاین شرقی آن نیز به طول 750 متر در حال انجام می باشد و پیاده رو سازی آن نیز بلافاصله انجام می شود.

حسینی بیان کرد: حدود 70 کامیون خاک در این بلوار تخلیه شد و حدود 740 متر برای انتقال آب از چاه به این بلوار لوله گذاری شده که بزودی کار فضای سبز این بلوار نیز انجام می شود

وی تصریح کرد: در خیابان مصلا حدود 17000 مترمربع زیرسازی و آسفالت انجام شده و حدود 7000 مترمکعب عملیات خاکبرداری و خاکریزی انجام شده است و 1000 کامیون خاک باطله از این خیابان خارج گردیده است.

حسینی افزود: 3000 متر جدولگذاری در خیابان مصلا انجام و مسیر دوچرخه سواری نیز در این خیابان پیش بینی شده و عملیات آسفالت این خیابان با هزینه 750 میلیون تومان صورت گرفته است.

انجام پیاده رو سازی خیابان شهید مطهری به مساحت 16000 مترمربع

معاون فنی و عمرانی شهرداری رفسنجان در بازدید از عملیات پیاده رو سازی خیابان شهید مطهری گفت: بهسازی پیاده روهای خیابانهای اصلی که تردد زیادی در آنها وجود دارد را در دستور کار داریم که خیابان مطهری با توجه به وضعیت نامناسب پیاده روهای آن و اینکه ورودی شهر است از جمله آنها است.

پوراسدالهی ادامه داد: در بودجه امسال، پیاده روسازی دو طرف خیابان مطهری تا چهارراه ژاندارمری ادامه می یابد که این پروژه به مساحت 16000 مترمربع با هزینه 850 میلیون تومان در حال انجام است و بهسازی پیاده رو خیابان مطهری از چهارراه ژاندارمری به بعد در سال آینده صورت خواهد گرفت.

وی عنوان کرد: پیاده روسازی خیابان شهید بهشتی، خیابان معلم، خیابان شهید وجدانی، خیابان چمران، خیابان تختی و بخشی از خیابان امام خمینی(ره) نیز هم اکنون در حال انجام می باشد.

احداث گذرگاه فرهنگی در بلوار امام علی(ع) رفسنجان

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری رفسنجان در بازدید از پروژه احداث گذرگاه فرهنگی در بلوار امام علی(ع)، اظهار کرد: گذرگاه فرهنگی بلوار امام علی(ع) با مساحت بالغ بر 8000 مترمربع در حال احداث است که به عنوان یک مجموعه فرهنگی دیده شده است.

نوید شریفی افزود: در گذرگاه فرهنگی بلوار امام علی(ع) یکسری فرهنگسرا، آمفی تئاترهای روباز پیش بینی شده است و پیمانکاران آن کار را شروع کرده و عملیات جدول گذاری آن از سمت میدان محمد رسول ا...(ص) در حال انجام است که پیش بینی می شود این پروژه ظرف 8 ماه به اتمام برسد.

وی بیان کرد: 71 کوچه در شهر در حال آسفالت است و شهرداری با حداقل قیمت و 30 درصد همیاری مردم و مابقی آورده شهرداری، آماده آسفالت کوچه ها است و پیش بینی می کنیم تا پایان سال حدود یک میلیون مترمربع آسفالت در خیابانها و کوچه های رفسنجان انجام شود.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری رفسنجان همچنین در خصوص آسفالت و جدولگذاری بلوار کوثر توضیح داد: حدود 85 درصد انجام عملیات جدولگذاری بلوار کوثر به طول 3300 متر توسط معاونت عمرانی به اتمام رسیده و 9000 مترمربع آسفالت آن به اتمام رسیده و ادامه بلوار نیز تا پایان سال به پایان می رسد. ضمن آنکه کاشت درخت و عملیات اجرای فضای سبز بلوار کوثر نیز در حال انجام است.

شریفی با اشاره به اینکه در ابتدای امسال آسفالت خیابان مطهری به متراژ 40 هزار مترمربع جمع آوری و با آسفالت جدید روکش شد، گفت: آسفالت باند دوم بلوار پسته با توجه به دسترسی به شهرکهای غرب رفسنجان و کلینیک سلامت و سایت دانشگاه به متراژ 16 هزار مترمربع انجام شد.

وی اضافه کرد: سال گذشته عملیات عمرانی در شهرک مهر به پایان رسید و امسال نیز ورودی این شهرک به متراژ 5000 مترمربع آسفالت شد. همچنین ورودی شهرک شهرداری با متراژ 3000 مترمربع بزودی آسفالت خواهد شد.

شریفی بیان کرد: انتهای بلوار امام رضا از زیر سازی نامطلوبی برخوردار بود که 6700 مترمربع زیرسازی آن را جمع و در حال اصلاح آن هستیم. همچنین جدولگذاری لاین شرقی این بلوار با 1350 متر انجام و لاین غربی نیز ظرف چند روز آینده شروع خواهد شد.

وی اضافه کرد: حدود 4000 مترمربع آسفالت دور میدان قدس نیز جمع آوری شده و لایه های بعدی آسفالت آن را شروع خواهیم کرد.

بازگشایی لاین غربی زیرگذر بزرگراه خلیج فارس تا یک ماه آینده

به گزارش خبرنگار ما، در ادامه این تور رسانه ای، خبرنگاران از زیرگذر بزرگراه خلیج فارس بازدید کردند.

مسئول دفتر فنی سازمان عمران شهرداری رفسنجان در این بازدید توضیح داد: ظرف دو ماه گذشته نزدیک به 20 هزار مترمربع از مسیر زیرگذر خلیج فارس عملیات آسفالت آن انجام و مسیر لاین شرقی آن باز شده است.

علی جعفریان افزود: مسیر لاین غربی نیز به متراژ 2000 مترمربع آسفالت انجام شده و مسیرهای ورودی آن نیز ظرف یک ماه آینده انجام شده و باز خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای کل این پروژه حدود 6 میلیارد تومان هزینه شده است، افزود: مسیر انحرافی بالای زیرگذر خلیج فارس نیز آماده جدول گذاری است.

نصب المان های خاطره انگیز در رفسنجان

شهرداری رفسنجان برای ایجاد زیبایی بصری در شهر اقدام به ایجاد ایستگاههای فانتزی در شهر نموده که از جمله آنها می توان به ایستگاه فانتزی در بلوار آیت ا... هاشمی رفسنجانی و خیابان امام اشاره کرد.

مسئول واحد زیباسازی شهرداری رفسنجان با اشاره به تعویض وسایل فرسوده بازی در پارک‌ها، همچنین گفت: المان های خاطره انگیز برای افراد دهه 60 و 70 در بوستان معلم رفسنجان نصب شده است.

مجتبی میرزمانی افزود: پیشنهادی درباره نصب المان های خاطره انگیز برای افراد دهه 60 و 70 داده شد که چند المان دوبعدی از کتابهای درسی آن زمان در بوستانها نصب شود که در این راستا المان «تصمیم کبری»، «فیل و گنجشک» و «زاغ و روباه» در بوستان معلم نصب شدند و یک المان دیگر نیز تا یک ماه آینده در بوستان معلم نصب می شوند.

وی در بازدید اصحاب رسانه از بهسازی آبنمای پل فجر اظهار داشت: آبنمای پل دفجر در حال بهسازی است و در این راستا بهسازی چند میدان شهری مانند علی ابن ابیطالب، میدان پسته و ... در دستور کار است، همچنین نورپردازی میدان ابراهیم، انقلاب نیز انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: در قالب طرح معرفی شهر در قالب کارهای گرافیکی، طرحی بالغ بر 600 مترمربع در میدان امام خمینی و ورودی شهر اجرا شده که به مدت یک ماه ترسیم آن طول کشید.

میرزمانی ادامه داد: این طرح در بلوار آیت الله هاشمی رفسنجانی، بوستان آزادگان به طول بالغ بر 420 مترمربع و تقاطع امام خمینی و پاسداران نیز انجام شده است.

مسئول واحد زیباسازی شهرداری رفسنجان از دیوارنگاری با طراحی های سنتی در سطح شهر نیز خبر داد.

تور رسانه ای بازدید از پروژه های شهری رفسنجان برگزار شد

رفوژ خیابان امام خمینی(ره)

معاون فنی عمرانی شهرداری رفسنجان در خصوص رفوژ میانی خیابان امام خمینی(ره) نیز توضیح داد: این پروژه تا چهارراه امیرکبیر حدود 4000 متر در رفت و برگشت طول دارد و جدول آن از سنگ گرانیت می باشد که برای نخستین بار در رفسنجان کار می شود.

پوراسدالهی همچنین در بازدید از روند احداث ساختمان شماره 5 آتش نشانی گفت: ساختمان شماره 5 آتش نشانی رفسنجان در خیابان حجاب به مساحت 400 مترمربع با هزینه 750 میلیون تومان در حال احداث است که 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مسئول واحد زیباسازی شهرداری رفسنجان نیز در بازدید از رفوژ خیابان امام خمینی(ره)، گفت: در وسط این رفوژ المان های نورانی طراحی کردیم که با توجه به اینکه این خیابان، خیابان تاریخی محسوب می شود از گره چینی سنتی ایده گرفتیم.

احداث پارک محله ای اسدآباد

اصحاب رسانه رفسنجان همچنین در ادامه از روند تکمیل پروژه میدان محمد رسول ا...(ص) و احداث پارک محله ای اسدآباد بازدید کردند.

مدیر دفتر اجرایی معاونت فنی عمرانی شهرداری رفسنجان در این رابطه توضیح داد: پارک محله ای اسدآباد به نام «شهید روشن» 18000 مترمربع مساحت دارد و با هزینه 550 میلیون تومان تا 4 ماه آینده به بهره برداری می رسد. در این پارک مسیر پیاده روی، دوچرخه سواری، فضای ورزشی، فضای بازی کودکان دیده شده است.

امین حسینی خاطرنشان کرد: بسیاری از پروژه هایی که امسال در حال انجام است بر اساس بودجه می باشد و سعی کرده ایم خارج از بودجه کاری را انجام ندهیم تا بودجه شهرداری به درستی محقق شود مگر پروژه ای که در اولویت قرار گرفته و جایگزین شده است.

وی در خصوص تکمیل پروژه میدان محمد رسول ا...(ص) گفت: این پروژه حدود 6000 مترمربع مساحت دارد که از این مقدار 2700 مترمربع آن را سنگفرش تشکیل می دهد و مبلغ قرارداد آن بالغ بر 300 میلیون است و این میدان با یک المان که در حال طراحی است، تا دو سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.

جمع آوری 2500 قلاده سگ ولگرد در رفسنجان

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان نیز در حاشیه تور رسانه ای بازدید از پروژه های شهرداری رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در 19 تیر ماه امسال مناقصه خدمات شهری و رفت و روب شهر انجام شد که تفاوتی که با قراردادهای قبلی داشت این بود که پیمانکار را موظف به استفاده از ماشین های زباله روبسته کردیم و برنامه رفت و روب شهری را نظم خاصی بخشیدیم.

محمد مختاری افزود: در بخش خدمات شهری افزایش نیرو داشتیم و در نتیجه جاهایی که قبلاً به هیچ وجه کارگر نبوده مانند شهرکها، الان کارگر به صورت ثابت مستقر شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای کمک به ایجاد اشتغال، کارگران افغانی را با وجود اینکه هزینه های بیشتری به شهرداری تحمیل می شد حذف کردیم تا برای همشهریان خودمان اشتغال ایجاد کنیم که در این راستا 170 نیرو جایگزین شد.

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح جمع آوری سگ های ولگرد در شهر رفسنجان، گفت: طرح زنده گیری، عقیم سازی، سالم سازی، واکسیانسیون و رهاسازی سگهای ولگرد در رفسنجان در حال اجرا است که پیشرو در استان است.

مختاری با بیان اینکه محلی را در کیلومتر 17 جاده کرمان برای نگهداری سگهای ولگرد تجهیز کردیم که قسمتهای مختلفی دارد، خاطرنشان کرد: سگها پس از جمع آوری اگر بیماری صعب العلاج داشته باشند با مرگ آرام معدوم می شوند و در صورتی که امکان بهبود داشته باشند دارو داده می شود و پس از تشکیل پرونده، واکسیناسیون آن انجام و سپس در میدان زباله رهاسازی می شوند که در این راستا تاکنون حدود 1000 قلاده سگ ولگرد رهاسازی و 2500 قلاده از سطح شهر جمع آوری شده اند.

وی ابراز داشت: زاد و ولد سگها زیاد است به طوری که یک سگ ماده از زمان تولد بعد از 6 ماه بالغ می شود و دوران بارداری آن دو ماه است و پس از هشت ماه 6 تا 7 توله بدنیا می آورد.

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان بیان کرد: بخشداری مرکزی و روستاهای حومه باید در این زمینه همکاری کنند و نیاز به همکاری در این خصوص داریم و این طرح باید همزمان در روستاهای حومه نیز انجام شود تا نتیجه بخش باشد.

مختاری در ادامه همچنین در خصوص رنگ آمیزی جداول و تیرهای برق و اجرای خطوط عابر پیاده در رفسنجان نیز گفت: از 15 شهریور امسال تاکنون 36 هزار متر رنگ آمیزی جدول، 20 هزار متر خط کشی محور و 1200 متر خط کشی عابر پیاده در رفسنجان انجام شده و بیش از 2000 تیر برق در شهر از ابتدای شروع به کار شهرداری دوره جدید رنگ آمیزی شده است.

جمع آوری850 تابلوی فرسوده در شهر رفسنجان

مدیر واحد ترافیک شهرداری رفسنجان نیز در این بازدید گفت: یکی دو ماه پس از استقرار شهردار جدید رفسنجان، معاونت حمل و نقل و ترافیک در شهرداری ایجاد شد.

مرتضی صالحی افزود: در شش ماه اول امسال 850 تابلوی فرسوده و خراب از سطح شهر رفسنجان جمع آوری و 650 تابلوی جدید در شهر نصب شده است.

مدیر واحد ترافیک شهرداری رفسنجان با بیان اینکه یکسری تابلوها کمبود داشتیم که خریداری شده و تا هفته آینده در شهر نصب می شود، یادآور شد: در خصوص کمبود پارکینگ در سطح شهر نیز گزارشی به شورای شهر ارسال کردیم که در حال برنامه ریزی در این خصوص نیز هستیم.

صالحی اضافه کرد: قراردادی نیز برای تابلوهای راهنمای مسیر در شهر منعقد کردیم که از روز چهارشنبه هفته جاری کار شناسایی و نصب تابلوهای راهنمای مسیر در شهر آغاز می شود که قرار است تا انتهای آذر ماه این پروژه به اتمام برسد.

رفوژ خیابان امام خمینی(ره)

معاون فنی عمرانی شهرداری رفسنجان در خصوص رفوژ میانی خیابان امام خمینی(ره) نیز توضیح داد: این پروژه تا چهارراه امیرکبیر حدود 4000 متر در رفت و برگشت طول دارد و جدول آن از سنگ گرانیت می باشد که برای نخستین بار در رفسنجان کار می شود.

پوراسدالهی همچنین در بازدید از روند احداث ساختمان شماره 5 آتش نشانی گفت: ساختمان شماره 5 آتش نشانی رفسنجان در خیابان حجاب به مساحت 400 مترمربع با هزینه 750 میلیون تومان در حال احداث است که 60 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مسئول واحد زیباسازی شهرداری رفسنجان نیز در بازدید از رفوژ خیابان امام خمینی(ره)، گفت: در وسط این رفوژ المان های نورانی طراحی کردیم که با توجه به اینکه این خیابان، خیابان تاریخی محسوب می شود از گره چینی سنتی ایده گرفتیم.

احداث پارک محله ای اسدآباد

اصحاب رسانه رفسنجان همچنین در ادامه از روند تکمیل پروژه میدان محمد رسول ا...(ص) و احداث پارک محله ای اسدآباد بازدید کردند.

مدیر دفتر اجرایی معاونت فنی عمرانی شهرداری رفسنجان در این رابطه توضیح داد: پارک محله ای اسدآباد به نام «شهید روشن» 18000 مترمربع مساحت دارد و با هزینه 550 میلیون تومان تا 4 ماه آینده به بهره برداری می رسد. در این پارک مسیر پیاده روی، دوچرخه سواری، فضای ورزشی، فضای بازی کودکان دیده شده است.

امین حسینی خاطرنشان کرد: بسیاری از پروژه هایی که امسال در حال انجام است بر اساس بودجه می باشد و سعی کرده ایم خارج از بودجه کاری را انجام ندهیم تا بودجه شهرداری به درستی محقق شود مگر پروژه ای که در اولویت قرار گرفته و جایگزین شده است.

وی در خصوص تکمیل پروژه میدان محمد رسول ا...(ص) گفت: این پروژه حدود 6000 مترمربع مساحت دارد که از این مقدار 2700 مترمربع آن را سنگفرش تشکیل می دهد و مبلغ قرارداد آن بالغ بر 300 میلیون است و این میدان با یک المان که در حال طراحی است، تا دو سه ماه آینده به بهره برداری می رسد.

جمع آوری 2500 قلاده سگ ولگرد در رفسنجان

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان نیز در حاشیه تور رسانه ای بازدید از پروژه های شهرداری رفسنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در 19 تیر ماه امسال مناقصه خدمات شهری و رفت و روب شهر انجام شد که تفاوتی که با قراردادهای قبلی داشت این بود که پیمانکار را موظف به استفاده از ماشین های زباله روبسته کردیم و برنامه رفت و روب شهری را نظم خاصی بخشیدیم.

محمد مختاری افزود: در بخش خدمات شهری افزایش نیرو داشتیم و در نتیجه جاهایی که قبلاً به هیچ وجه کارگر نبوده مانند شهرکها، الان کارگر به صورت ثابت مستقر شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای کمک به ایجاد اشتغال، کارگران افغانی را با وجود اینکه هزینه های بیشتری به شهرداری تحمیل می شد حذف کردیم تا برای همشهریان خودمان اشتغال ایجاد کنیم که در این راستا 170 نیرو جایگزین شد.

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اجرای طرح جمع آوری سگ های ولگرد در شهر رفسنجان، گفت: طرح زنده گیری، عقیم سازی، سالم سازی، واکسیانسیون و رهاسازی سگهای ولگرد در رفسنجان در حال اجرا است که پیشرو در استان است.

مختاری با بیان اینکه محلی را در کیلومتر 17 جاده کرمان برای نگهداری سگهای ولگرد تجهیز کردیم که قسمتهای مختلفی دارد، خاطرنشان کرد: سگها پس از جمع آوری اگر بیماری صعب العلاج داشته باشند با مرگ آرام معدوم می شوند و در صورتی که امکان بهبود داشته باشند دارو داده می شود و پس از تشکیل پرونده، واکسیناسیون آن انجام و سپس در میدان زباله رهاسازی می شوند که در این راستا تاکنون حدود 1000 قلاده سگ ولگرد رهاسازی و 2500 قلاده از سطح شهر جمع آوری شده اند.

وی ابراز داشت: زاد و ولد سگها زیاد است به طوری که یک سگ ماده از زمان تولد بعد از 6 ماه بالغ می شود و دوران بارداری آن دو ماه است و پس از هشت ماه 6 تا 7 توله بدنیا می آورد.

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان بیان کرد: بخشداری مرکزی و روستاهای حومه باید در این زمینه همکاری کنند و نیاز به همکاری در این خصوص داریم و این طرح باید همزمان در روستاهای حومه نیز انجام شود تا نتیجه بخش باشد.

مختاری در ادامه همچنین در خصوص رنگ آمیزی جداول و تیرهای برق و اجرای خطوط عابر پیاده در رفسنجان نیز گفت: از 15 شهریور امسال تاکنون 36 هزار متر رنگ آمیزی جدول، 20 هزار متر خط کشی محور و 1200 متر خط کشی عابر پیاده در رفسنجان انجام شده و بیش از 2000 تیر برق در شهر از ابتدای شروع به کار شهرداری دوره جدید رنگ آمیزی شده است.

جمع آوری850 تابلوی فرسوده در شهر رفسنجان

مدیر واحد ترافیک شهرداری رفسنجان نیز در این بازدید گفت: یکی دو ماه پس از استقرار شهردار جدید رفسنجان، معاونت حمل و نقل و ترافیک در شهرداری ایجاد شد.

مرتضی صالحی افزود: در شش ماه اول امسال 850 تابلوی فرسوده و خراب از سطح شهر رفسنجان جمع آوری و 650 تابلوی جدید در شهر نصب شده است.

مدیر واحد ترافیک شهرداری رفسنجان با بیان اینکه یکسری تابلوها کمبود داشتیم که خریداری شده و تا هفته آینده در شهر نصب می شود، یادآور شد: در خصوص کمبود پارکینگ در سطح شهر نیز گزارشی به شورای شهر ارسال کردیم که در حال برنامه ریزی در این خصوص نیز هستیم.

صالحی اضافه کرد: قراردادی نیز برای تابلوهای راهنمای مسیر در شهر منعقد کردیم که از روز چهارشنبه هفته جاری کار شناسایی و نصب تابلوهای راهنمای مسیر در شهر آغاز می شود که قرار است تا انتهای آذر ماه این پروژه به اتمام برسد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی