روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

اوقات شرعی

25 June 2019
سه شنبه 4 تير 1398
21 شوال 1440

نخستین نمایشگاه ملی صنعت پسته با حضور فرماندار و جمعی از مسئولین شهرستان رفسنجان در دانشگاه ولی عصر(عج) این شهر افتتاح شد.

دبیر برگزاری نمایشگاه ظهر امروز 20 شهریور ماه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه در جمع خبرنگاران با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه، اظهار کرد: در این نمایشگاه 30 شرکت داخلی و خارجی در قالب 19 غرفه حضور دارند.

به گزارش خبرنگار ما، محمدحسین شمشیری با بیان اینکه 5 شرکت دانش بنیان در نمایشگاه حضور دارند که اختصاصاً در زمینه پسته فعالیت می کنند، افزود: در این نمایشگاه فعالان صنعت پسته حضور دارند و از نهاده های کشاورزی تا سیستم های آبیاری، فرآوری پسته و ... محصولات خود را عرضه کرده اند. وی با اشاره به اینکه فعالانی از شهرهای پسته خیز کشور از جمله دامغان، سمنان و مشهد نیز از نمایشگاه بازدید خواهند کرد، عنوان کرد: نخستین نمایشگاه ملی صنعت پسته از امروز تا روز پنجشنبه هفته جاری از ساعت 10 صبح تا 13 صبح و عصرها از 15 تا 20 شب پذیرای عموم علاقمندان است و چنانچه با استقبال مردم مواجه شد تا روز جمعه هفته جاری ینز تمدید می شود. دبیر همایش ملی پسته در ادامه اظهار کرد: باغداران پسته در تامین برخی از نهاده های خود مانند کود، سم، ماشین آلات و ... هیچ مرجع مشخصی ندارند و هر کسی به شیوه ای عمل می کند. وی افزود: یکی از هدفهای این نمایشگاه آن است که شرکتهایی که در زمینه های مرتبط با پسته در حال فعالیت هستند دور هم جمع کرده و با مصرف کنندگان این نهاده ها رودررو کنیم. وی خاطرنشان کرد: پیش بینی می کنیم ارتباط خوبی بین تولیدکننده و مصرف کننده در این نمایشگاه برقرار شود تا مصرف کنندگان این محصولات را با قیمت پایین تر و کیفیت بالاتر خریداری نمایند.

شمشیری ادامه داد: نزدیک به 6 ماه به شرکتهای مختلف صنعت پسته در کشور اطلاع رسانی کردیم منتهی با توجه به بعد مسافت، شرکتهایی که توانستیم جذب کنیم از استان کرمان و یزد هستند.

دبیر برگزاری نخستین نمایشگاه ملی پسته تصریح کرد: برای اطلاع رسانی این نمایشگاه در سطح شهرستان و استان تلاش زیادی انجام دادیم و ظرف این سه روز بازدیدکنندگان مشخص خواهند کرد که چقدر در این امر موفق بوده ایم.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی