روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

اوقات شرعی

19 August 2022
جمعه 28 مرداد 1401
21 محرم 1444

علیرغم آموزش ها و تذکرات متعدد و برخوردهای قانونی متاسفانه تعدادی از خواربار فروشان و فروشگاههای مواد غذایی، نسبت به عرضه چند نمونه شیرینی مانند کیک، کلمپه و پیراشکی فاقد مشخصه بهداشتی و یا دارای مشخصات جعلی اقدام می نمایند. در صورتی که مواد غذایی فوق از نظر مواد اولیه مورد استفاده و فرایند تولید، نیاز به نظارت و پایش و اخذ مجوزهای بهداشتی لازم جهت توزیع در سطح عرضه را دارند. لذا تمامی تولید کنندگان این محصولات که بصورت واحدهای صنفی در سطح شهرستان فعالیت دارند بایستی محصولات تولیدی خود را در محل تولید، بفروش برسانند و بدون داشتن مجوزهای بهداشتی لازم حق توزیع در سطح شهرستان را ندارند. از طرفی در این بین تعدادی افراد سود جو نیز محصولات تولیدی خود را که محل تولید آنها نامشخص و بدون نظارت بازرسین بهداشتی تولید می نمایند با عناوین مختلف و با مشخصات جعلی در سطح مراکز توزیع مواد غذایی شهرستان عرضه می نمایند.
مشخصات بهداشتی لازم بر روی مواد غذایی بسته بندی شامل: نام محصول – ترکیبات تشکیل دهنده محصول – تاریخ تولید و انقضاء – شماره پروانه ساخت یا شناسه نظارت – آدرس محل تولید – شرایط نگهداری و بسته بندی مناسب می باشد.
معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با همکاری معاونت غذا و داروی این دانشگاه، اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان رفسنجان و اتحادیه های صنف قناد، خواربار فروشان و لبنیات فروشان به منظور استقرار سند ملی تغذیه و امنیت غذایی در سال 94، با برگزاری بازدید مشترک در سطح عرضه، از توزیع و فروش این محصولات جلوگیری به عمل می آورند. لذا شما همشهریان گرامی بمنظور حفظ سلامت خود و افراد خانواده و پیشگیری از بیماریهای منتقله از راه غذا با خرید نکردن محصولات فوق که فاقد مشخصه بهداشتی هستند در این امر ما را یاری نمائید. متصدیان خواربارفروشها و فروشگاهها نیز بایستی از تحویل و فروش اینگونه اجناس خودداری نمایند. در صورت مشاهده، ضمن جمع آوری این محصولات، طبق مقررات با ایشان رفتار خواهد شد.
کارگاههای تولیدی که نسبت به توزیع این محصولات در سطح عرضه تمایل دارند، بایستی در اسرع وقت نسبت به اخذ مجوز بهداشتی لازم و بسته بندی مناسب اقدام نمایند. بدیهی است در صورت جمع آوری محصولات فوق کلیه خسارت بر عهده فروشنده و توزیع کننده می باشد و ارگانهای مرتبط در این خصوص پاسخگو نمی باشند.
شما همشهریان گرامی می توانید شکایات بهداشتی خود را از طریق تماس با شماره تلفن 190 اعلام نمایید.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی