روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

اوقات شرعی

19 August 2022
جمعه 28 مرداد 1401
21 محرم 1444

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: تأسف بار است كه بگوییم در دنياي نوين سن تجربه سيگار به ۱۱ سالگي و كمتر از آن رسيده است در حالي كه سيگار را به عنوان دروازه ورود ساير اعتيادات مي‌شناسيم و بسیاری از کسانی که سیگار را تجربه کرده اند به سیگار بسنده نکرده و به سایر مواد مخدر نیز اعتیاد پیدا کرده اند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، دکتر احمد جمالی زاده با گرامیداشت هفته ملی بدون دخانیات اظهار کرد: در سال گذشته اقدامات زیادی در رابطه با کنترل مصرف دخانیات در شهرستان صورت گرفت که از جمله آنها توزیع هفت هزار برچسب آموزشی دخانیات در قالب 7 شعار در مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی و مراکز حرفه ای بود.
وی افزود: جمع آوری قلیان از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و نظارت و پیگیری در رابطه با مراکز فاقد عرضه قلیان اقدمات مرکز بهداشت شهرستان بوده است.
وی تصریح کرد: در همین زمینه 6 واحد متخلف در زمینه تبلیغ مواد دخانی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی پلمپ و 21 واحد به مراجع قضایی معرفی شدند.
جمالی زاده جمع آوری دخانیات از معرض دید در 85 مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی را یکی دیگر از اقدمات انجام شده در زمینه کنترل مصرف دخانیات برشمرد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی