روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

اوقات شرعی

10 December 2019
سه شنبه 19 آذر 1398
12 ربیع‌الثانی 1441

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان گفت: تأسف بار است كه بگوییم در دنياي نوين سن تجربه سيگار به ۱۱ سالگي و كمتر از آن رسيده است در حالي كه سيگار را به عنوان دروازه ورود ساير اعتيادات مي‌شناسيم و بسیاری از کسانی که سیگار را تجربه کرده اند به سیگار بسنده نکرده و به سایر مواد مخدر نیز اعتیاد پیدا کرده اند.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، دکتر احمد جمالی زاده با گرامیداشت هفته ملی بدون دخانیات اظهار کرد: در سال گذشته اقدامات زیادی در رابطه با کنترل مصرف دخانیات در شهرستان صورت گرفت که از جمله آنها توزیع هفت هزار برچسب آموزشی دخانیات در قالب 7 شعار در مراکز تهیه، توزیع و فروش مواد غذایی و مراکز حرفه ای بود.
وی افزود: جمع آوری قلیان از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و نظارت و پیگیری در رابطه با مراکز فاقد عرضه قلیان اقدمات مرکز بهداشت شهرستان بوده است.
وی تصریح کرد: در همین زمینه 6 واحد متخلف در زمینه تبلیغ مواد دخانی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی پلمپ و 21 واحد به مراجع قضایی معرفی شدند.
جمالی زاده جمع آوری دخانیات از معرض دید در 85 مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی را یکی دیگر از اقدمات انجام شده در زمینه کنترل مصرف دخانیات برشمرد.

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی