روز نامه این هفته

دریافت نسخه همراه نامه رفسنجان

تبلیغات سایت

اوقات شرعی

5 December 2022
دوشنبه 14 آذر 1401
11 جمادی‌الاول 1444

در ادامه بحث هفته پیش (پیاده روی) ، این هفته اطلاعات مفیدی را در خدمت شما قرار می دهیم تا این که کفش مناسبی جهت پیاده روی انتخاب کنید.
روزهای بهاری انرژی و انگیزه زیادی را برای حضور در طبیعت و فضای بیرون از خانه به اغلب ما القا می کند ، وجود یک کفش ورزشی در جا کفشی انگیزه بیشتری برای ورزش کردن به شما می دهد و البته سلامت پاهایتان را هنگام ورزش تضمین می کند ، آزاد بودن و در هم نپیچیدن پا هنگام راه رفتن نکته مهمی است ، جالب است بدانید یک پا به طور متوسط روزانه 10 هزار بار با زمین برخورد می کند و به طور میانگین 186هزار و 75 کیلومتر را در طول زندگی طی خواهد کرد حال دیگر فکر کنم اهمیت یک کفش خوب را متوجه شده اید .
چگونه کفش ورزشی مناسب خریداری کنید
1.زمان مناسب خرید: پا بعد از انجام فعالیت ورزشی متورم شده و به بزرگترین سایز خود می رسد پس بهتر از بعد از ورزش یا شب به سراغ انتخاب کفش بروید .
2.سایز و اندازه کفش : هنگام انتخاب کفش باید حواستان باشد که نوک کفش پایتان را نزند و انگشتانتان به راحتی در کفش حرکت کند و مطمئن شوید که در پنجه پا 3 تا 12 میلیمتر از انگشت شصت فضای خالی وجود دارد ، حتما جوراب ورزشی پوشیده و هر دو لنگه کفش را امتحان کنید .
3. قوس کف کفش: شاید بتوان گفت مهمترین بخش یک کفش کف آن می باشد . کف کفش باید قوس های مطابق با قوس های طبیعی پا داشته باشد به گونه ای که هنگام تحمل وزن بدنتان بتواند از قوس های پا حمایت کند ، پس از انتخاب کفش های دارای کف تخت و صاف به شدت پرهیز نمایید. بعضی افراد دارای کف پای صاف یا با قوس زیاد هستند که کفش آنها ویژگی های مخصوص خود را دارد و در صرفا جهت سلامتی های بعدی به آن می پردازیم .
4. عاج کف کفش : به عاج های کف کفش دقت کنید که به اندازه مناسب باشند تا از سر خوردن شما هنگام ورزش جلوگیری کند .
5. ساق کفش : توصیه میشود که کفشی را انتخاب کنید که به اصطلاح ساق دار (ساق بلند ) باشد تا در هنگام حرکات ناگهانی مچ پا بیچ نخورد و برای مدتی خانه نشین نشوید! اگر ناحیه پاشنه تا مچ پا ارتفاع اندکی داشته باشد سبب بروز درد های در ناحیه مچ ، زانو ، کمر و گاهی سردرد میشود .
6. رویه کفش : و در آخر رویه کفش باید از الیاف کتان باشد و در آن حداقل مواد شیمیایی استفاده شود تا از بروز حساسیت ها جلو گیری شود و همچنین به تهویه در کفش که یکی از عوامل جلوگیری از بیماری های قارچی در قسمت پا میباشد کمک کند .
به امید آنکه با تهیه کفش مناسب از پاهای خود که قلب دوم شما هستند مراقبت لازم را بکنید .
کارشناس تربیت بدنی : شکوفه قائمی زاده

Back to Top

پیاده سازی و طراحی توسط گروه نرم افزاری آنی